Yaşam

Kalbin ve Aşkın Ayak Sesleri

Kalbin ayak sesleri

Sevgililer Günü

Hikayeler aslında MS 14 Şubat 269 yılında öldürülen Aziz Valentine’ e dayanıyor…
Efsanelerden birine göre İmparator II. Claudius’ un orduda savaşacak asker bulamaması sebebiyle evliliği yasaklamış olması; Papaz Aziz Valentine’ in yasağa rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etmesi ve durumun imparator tarafından öğrenilmesi ile 14 Şubat’ ta infaz edilmesiydi.
Başka bir efsaneye göre ise, Aziz Valentine’ in Hristiyanlığı seçtiği ve bu inancından vazgeçmediği için cezalandırıldığı yönünde.
Aziz Valentine efsaneleri, 15 Şubat’ ta genç kadın ve erkeklerin keyifle zaman geçirme fırsatı bulduğu geleneksel Lupercalia Bayramı ile birleşerek 14 Şubat Sevgililer Günü’ nün çıkış noktasını oluşturuyor.
Dünyada bir çok ülkede kutlanan bu özel günü bir çok alternatifle kutlamak mümkün. Peki 14 Şubat’ ı güzel bir akşam yemeği ile taçlandırmak için alternatifler neler olabilir ?

Qubbe

Sevgililer Günü’ nü müzik eşliğinde geçirmek isteyenler için Qubbe en doğru tercihlerden bir tanesi. Bu özel gecede masanızı kendinize özel düzenletebilir; hatta bu güne daha da anlam katarak sevgilinize evlilik teklifi etmek isterseniz alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
Mekan: Qubbe Gayrettepe İstanbul
Aşkın Ayak Sesler

Zarifi

Zarifi, Yunan müzikleri ve mis gibi mezeleriyle güzel bir Sevgililer Günü geçirmenizi kaçınılmaz kılıyor. Türk mutfağının damak çatlatan seçme lezzetlerinin de sofranıza eşlik ettiği; kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz ve sevgilinizle samimi bir akşam geçirebileceğiniz özel mekana dönüşüyor.
Mekan: Zarifi Restaurant Beyoğlu İstanbul
Aşkın Ayak Sesleri

İzoletta Wine & Steak House

Dağ evi büyüsünde, şömine, canlı müzik ve harika yemekler eşliğinde bir mekan arayışınız varsa bu mekana mutlaka bakın. Masal gibi bir sevgililer günü ise hedefiniz doğru yerdesiniz diyebiliriz. Özel menüsü ve canlı müziğiyle yemeğinize zevk katarken, mekanın ambiyansı ve aşkın büyüsü birbirine karışacak; gecenizi unutulmaz kılacaktır.
Mekan: İzoletta Sarıyer İstanbul
Aşkın Ayak Sesleri
Mekanlar güzel, organizasyonlar kusursuz, dans , müzik dolu sanat geceleri sevgililer günü için diğer alternatifleri oluşturuyor ancak 14 Şubat’ ta sevgilinizden ayrı geçirecek de olabilirsiniz. Yine de bu özel günün değerine değer katacak bir diğer mükemmel alternatif olarak Xint yeni koleksiyon ürünlerine göz atarak ona gelecek günlerin bahar enerjisini şimdiden verebilir; ya da mevcut soğuk günler için kış koleksiyonundan sıcacık bir kazak, eldiven ya da hırkalardan hediye ederek aşk dolu bir sevgililer günü geçirmesini sağlayabilirsiniz.
Moda Moda Moda Moda Moda Moda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu