Yaşam

Sevginin En Kutsal Hali

Sevginin En Kutsal Hali

Hiç şüphesiz yeryüzünün en derin sevgisi anne ve evlat arasındaki sevgidir. Bu kutsal görevi layıkıyla yerine getiren tüm anneler için evlatları hayatlarının en önemli değerleridir. Daha dünyaya gelmeden hayatını tamamen ona adapte etmekle başlayan heyecan verici serüven, yaşamları boyunca kutsallığını yitirmeden devam eder. Güven, sevgi, kişisel gelişim, ileride nasıl bir birey olacağı annenin önderliğinde tüm detayları ile çocuğa aktarılır. Sıfırdan bir karakterin oluşumunda bu kadar önemli rol oynayan kutsal annelerimiz için her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü sevgimizi yoğun bir şekilde ifade ettiğimiz anneler gününün biraz geçmişine doğru yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?
Anneler Günü Tarihçesi
Anneler Günü’nün ilk olarak ne zaman kutlandığı konusunda çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Rivayetlerden birinde Yunan Mitolojisine göre pek çok tanrının annesi olarak kabul edilen Rhea’nin çeşitli kutlamalarla onurlandırıldığı konuşulmaktadır. Antik Romalılar’da ise bereket tanrıçası Kibele için çeşitli kutlamalar düzenlemişlerdir.
Anneler Günü Ne Zaman Kutlanmaya Başlamıştır?
İlk kez 1905 yılında kutlanan anneler günü olgusunda Ana Jarvis adındaki bir kadının annesine duyduğu özlemin etkisi büyüktür. Anna’ nın annesi Anna 41 yaşında iken vefat etmiştir. Annesine aşırı bağlı olan, ölümünden kendisini sorumlu tutan ve yaşarken sevgisini yeterince ifade edemediğini düşünen Anna, annesini anmak, yüreğine az da olsa su serpmek amacıyla her yıl etkinlikler düzenlemek istemiş nihayetinde isteğini başarmıştır. Ancak bu kutlamalardan hoşlanmayan ve anayasa ile bağdaştıramayan temsilcilerin engelleme hareketi ile karşılaşmıştır. Verdiği hukuk savaşı sonunda 1914 yılında Anneler Günü’nün ülke genelinde resmileşmesini sağlamıştır. Sonrasında dünya geneline yayılan bu akım, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü pek çok ülkede Anneler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.
Bu çok özel günde baş tacınız olan annenize sevginizi farklı yollarla ifade edebilirsiniz. Çok özel bir mekanda baş başa yenilecek bir yemek, hafta sonu yapılacak bir gezi planı, geçmiş zamanların en güzel hatıraları ile bezeli bir albüm ya da şaşırtacak minik süprizler kutlama için alternatifler arasında olabilir.
Xint kadını bu çok özel günde en değerliniz olan annenize sade, rahat ve şık alternatifler sunuyor. Kusursuz detayların göz doldurduğu kadın koleksiyonumuza göz atabilir, en güzelini ona sunabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu